UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Догляд за цуценятами

У виводку рекомендується залишати не більше восьми цуценят, і лише за умови, що ваша собака у хорошій формі після пологів.

Якщо ж собака надто худа або ж навпаки – перегодована, варто залишити не більше чотирьох цуценят, а інших підкласти під іншу самку, в якої надлишок молока і не таке велике потомство.

У перші дні життя материнське молоко - єдина їжа цуценят. Воно містить всі необхідні компоненти для забезпечення нормального розвитку організму. За цуценятами потрібно постійно спостерігати, щоб в період годування сильніші не відтісняли слабших. Для того, аби всі цуценята пропорційно отримували їжу, слабших слід підкладати під найбільш молочні соски матері.

Ситі та здорові цуценята переважно сплять та смокчуть самку. Якщо цуценята попискують та мовби нявкають, очевидно вони голодні або ж їм холодно. В цьому випадку необхідне Ваше термінове втручання. Перевірте, чи достатньо в самки молока. Основна причина недостачі молока – в недостатньому або неповноцінному харчуванні мами.

При правильному харчуванні собаки у господаря не виникає проблем з вигодовуванням цуценят. Якщо в самки зникло молоко, або ж вона не в стані вигодувати все своє потомство – цуценят необхідно годувати власноруч кожні дві години протягом доби. Для зручнішого годування варто користуватись соскою, а для цуценят маленьких порід - піпеткою.

Сьогодні у продажу є широкий вибір кормів-замінників, які за своїм складом максимально наближені до природного молока собаки. Їх виробництвом займаються провідні зоокомпанії. Хоча варто пам’ятати, що суміш не може повністю замінити молоко матері. Тому краще спрямувати зусилля на відновлення природної сили і лактації самки, аби вона могла самотужки годувати цуценят.

Трапляється, що сите цуценя поводиться неспокійно і „плаче”. Це означає, що його болить живіт. Один із найкращих способів допомогти цуценяті в цьому випадку – звільнити кишечник від газів. Потрібно покласти цуценя на ліву долоню і за допомогою вологого теплого ватного тампону зробити легенький масаж в ділянці сечостатевого отвору. Якщо Ви зробили все правильно, за кілька секунд відійде сеча. Далі слід легенько (за годинниковою стрілкою) зробити масаж животика, а потім анального отвору.

Якщо у самки достатньо молока, не варто прискорювати підгодовування дитинчат. Чим пізніше починається процес підгодовування підсосних тварин, тим здоровішими вони будуть.

Якщо у виводку є не більше п’яти цуценят, то підгодовування починають на 19-ий день, якщо цуценят 5–7 – на 16-ий день, а якщо цуценят більше 7-ми, раннє підгодовування починають – на 10–12-ий день.

На 10-ий, 20-ий і 30-ий дні цуценятам варто підстригти кігтики на передніх лапках, оскільки ними вони можуть подряпати самці живіт і тим самим травмувати соски. Це часто призводить до відмови самки від годування цуценят.

На 25-ий день необхідно провести дегельмінтизацію (дати цуценятам глистогінні препарати). Необхідні засоби можна придбати у ветаптеках і зоомагазинах. Застосувати препарати необхідно за інструкцією, аби уникнути передозування. Не завадить також порада ветеринара, тоді Ви напевно придбаєте безпечний та ефективний препарат. Відлучати від матері можна лише 30-тиденних цуценят, хоча найоптимальнішим варіантом є утримання цуценят біля самки до 45-ти днів.

Собака не їсть: що робити?
Собака не їсть: що робити?
Читати більше
Все про Британських кішок: особливості характеру, догляд та годування
Все про Британських кішок: особливості характеру, догляд та годування
Читати більше
Кішка не їсть: що робити?
Кішка не їсть: що робити?
Читати більше