10 основних помилок власників кішок

10 основних помилок власників кішок

Існує міф про те, що кішка здатна сама про себе подбати. Але насправді тварина потребує людської опіки. Особливо це стосується породистих кішок, які вимагають турботи і товариства людини. Але навіть досвідчені кошатники не застраховані від помилок в процесі утримання кішки.

Як зробити щоб життя кішки та її господарів було гармонійним?

Швидка покупка

Любителям спонтанних покупок це знайомо. Купуючи чергові туфлі або сорочку вже вдома доводиться усвідомлювати, що це не вдала покупка. В результаті її доводиться міняти, повертати назад в магазин або просто викидати. Але приносячи в будинок кошеня, слід розуміти, що поселяється новий член родини. Потрібно усвідомлювати всю відповідальність за живу істоту, тому перед покупкою узгодьте це з членами сім'ї і знайдіть час для вихованця.

Недооцінка відповідальності

Багато досвідчених власників тварин порівнюють кішку в сім'ї з дитиною. Так, це велика відповідальність. Вона вимагає догляду, правильного виховання і відповідних умов утримання. Ви ж хочете, щоб кішка була здоровою і щасливою.

Правильний підхід до стерилізації та кастрації тварини

Проводити чи не проводити процедуру кастрації або стерилізації кожен власник кота вирішує сам. Якщо ви не плануєте розводити кошенят, то можна піддати тварину даним процедурам.

Але якщо з гуманних міркувань, ви не бажаєте піддавати кота "мукам" будьте готові, що дорослий кіт почне "мітити" територію, а кішка нявкати, просячись погуляти. Та й встежити за дорослою кішкою не завжди можливо - під час тічки вона може втекти і завагітніти.

Самолікування і нехтування послугами ветеринарних клінік

У процесі утримання кішки не обійтися без послуг ветеринара. По перше, протягом усього життя кішці знадобляться щеплення, дегельмінтизація та інші послуги. Також при будь-яких симптомах хвороб краще не займатися самолікуванням і не слухати порад інших власників кішок. Тільки після обстеження ветеринар зможе поставити діагноз.

Неправильне харчування і економія на кормах

Харчування формує здоров'я пухнастого улюбленця. Тому і корм необхідно вибирати з усією відповідальністю. Будь-які низькосортні корми не містять потрібну кількість вітамінів і мікроелементів. Тому вибирайте сухі корми преміум класу і не забудьте про спеціальні вітамінні комплекси.

Довіряйте перевіреним виробникам. Ми можемо порекомендувати наступні бренди:

Також важливо обрати тип корму: сухий корм для котів або вологий.

Неправильне харчування може стати причиною ожиріння, яке ні в якому разі не можна ігнорувати.

Погане прибирання за вихованцем

Вибір наповнювача і прибирання туалету - одні з найважливіших сторін змісту кішки. Якщо його не прибирати вчасно, кішка буде шукати туалет в іншому місці. І тоді будьте готові до калюж в домі.

Стрижка та видалення кігтів

Деякі господарі вважають, що кішкам необхідно повністю видаляти кігті. Це вбереже меблі в будинку від подряпин. Але ви повинні розуміти, що заточування кігтів у кішок - це прояв інстинкту хижака. Цьому не варто перешкоджати. Краще купити кішці драпку, а також не зайвим буде підстригати найгострішу частину кігтя.

Відпускати чи не відпускати кішку на вулицю

Тут думки розділилися рівно на дві частини. Перша половина стверджує, що тварині потрібна свобода, а інші стоять на тому, що кішка може перебувати в закритому просторі. Якщо ви за те, щоб кішка гуляла, не забудьте про заходи безпеки. На вулиці кішка може підхопити шкірних паразитів або потрапити під автомобіль.

Хто господар?

Людина впевнена, що вона господар. Але кішки з цим не згодні. Пухнасті улюблениці самостійні і самодостатні тварини. Ідеально, якщо кішка відчуває себе рівноправною господинею. Не намагайтеся підкорити кішку, інакше вона почне протестувати.

Нерозуміння

Кішка - це кішка. На вигляд миле створіння може зробити "злочин" - розбити вазон або подряпати оббивку. Ви повинні ставитися з розумінням до вихованця і ні в якому разі не використовувати радикальних методів в процесі виховання.

Тварина має відчувати вашу любов і тоді ваше спільне життя буде комфортним і приємним. А в інтернет-магазині PetsLike ви легко знайдете корми, ветпрепарати та ласощі для пухнастих та хвостатих друзів.