10 основних помилок власників собак

10 основних помилок власників собак

Перед тим як прийняти рішення, заводити або не заводити собаку, подумайте про те з якими труднощами ви можете зіткнутися. Але якщо ж пухнастий клубочок оселився в будинку і ви готові докласти всіх зусиль, щоб ваш пес був другом і гордістю, давайте розглянемо 10 найосновніших помилок, які характерні собачникам. Власникам собак даний матеріал допоможе виправити вже зроблені помилки, або вбереже від них.

Погане прибирання за вихованцем

Нерідкі випадки, що тварина сходило в туалет в недозволеному місці. Це може бути пов'язано і сечостатевої інфекцією і з психологічним станом вихованця. Тут важливо максимально ретельно прибрати калюжу. Будь-які залишки і запах можуть зіграти злий жарт. Пес буде думати, що тут місце туалету. Добре прибирає запах суміш води з оцтом.

Не помічати ожиріння

Любов до вихованця пов'язана з бажанням смачно нагодувати пухнастого друга. У більшості випадків це призводить до ожиріння. Велика маса впливає на стан здоров'я чотирилапого друга і опорно-руховий апарат. Проконсультуйтеся з ветеринаром з приводу маси дорослої тварини і його раціону. Практично у будь-якої породи повинна бути чітко видна талія, а на ребрах невелика кількість жирового прошарку. Собака повинна бути активною, а не спати більшу частину дня.

Годування зі столу

Собачники часто підгодовують улюбленця під час власних трапез, а потім дивуються що тварина може без дозволу зазіхнути на шматок курки, коли господар відвернувся. Тварина постійно буде крутитися поруч під час будь-яких застіль і відволікати гостей. Обирайте лише якісні та збалансовані корми для собак.

Неконтрольована кількість ласощів

По перше багато в'яленого м'яса, сирних кульок і крекерів шкодять здоров'ю вихованця, а по друге такий раціон веде до ожиріння. Ну і останнє, собака постійно проситиме улюблену їжу, відмовляючись від основної. Регулюйте їх споживання і віддайте перевагу низькокалорійним ласощам.

Заохочення поганої поведінки

Коли цуценя маленьке, ми радіємо стрибкам і активності. Але дорослий пес може травмувати вас або оточуючих. Дайте зрозуміти, що добре і що погано і в майбутньому не виникне неприємностей.

Недолік фізичних і розумових навантажень

Нудьгуючий собака стане шукати пригод, які можуть нести небезпеку його здоров'ю. Щоб вихованець розвивався правильно, його мозку потрібне заняття. У зоомагазинах можна купити складні інтерактивні іграшки - стрибучий м'ячик або рухливий канат. Так розум вихованця буде зайнятий захоплюючою грою.

А ось при недоліку фізичних навантажень у собаки можуть виникнути проблеми з послухом. Продовжіть час прогулянок за межами міста без використання повідця. Це допоможе витратити енергію і зробить тварину спокійнішою.

Довгі години самотності

Собака любить товариство людини. І часто зайнятість господаря шкодить вихованцеві і у нього починаються проблеми з поведінкою. Дайте улюбленцю зрозуміти, що ви також маєте потребу в спілкуванні з ним і постарайтеся якомога довше гуляти або просто приділяти йому час.

Неправильні методи покарання

Собаки часто роблять "злочини". Під час вашої відсутності можуть погризти оббивку дивана або зробити калюжу на килимі. Не бийте тварину. Коли факт проступку вже стався, то пес навіть не зрозуміє, що від нього хочуть. Фізичне покарання буде ефективним лише тоді, коли ви зловили вихованця на "гарячому". І навіть в такому випадку слід бути обережним.

Завищені очікування

Будь-який господар мріє про слухняну собаку. Щоб будь-яка команда виконувалася чітко і без зволікань. Але на практиці не кожна собака швидко навчається, а цей процес багато в чому залежить від темпераменту і породи пса. Але й не варто відпускати все на самоплив. Іноді доводиться повторювати одну і ту ж дію сотні разів, щоб отримати очікуваний результат.

Олюднення

Пам'ятайте! Собака - тварина і вона не може реагувати на покарання або заохочення, як людина. Тварина відчуває настрій господаря. І якщо в вас поганий настрій, то і тварина буде пригніченою, але не зможе зрозуміти причини невдоволення.

Бувають моменти, коли просто хочеться здатися. Відчай з’являється в моменти, коли здається що собака просто не піддається вихованню і не слухає ваших команд. Зачекайте коли психіка тварини сформується. Але разом з тим не будьте байдужими, щоб поведінка собаки не стала неконтрольованою і не принесла вам неприємностей.