Як доглядати за літньою собакою?

Як доглядати за літньою собакою?

Прокидатися від мокрого носа у своїй долоні чи від дзвінкого гавкоту, який працює краще будь-якого будильника – відчуття, яке господар собаки ні на що не проміняє. Але коли ти щодня поруч зі своїм чотирилапим – важко помітити, що вчорашнє щеня уже перейшло вік дорослого і підступило до похилого віку. І не просто важко – цього помічати взагалі не хочеться.

Як зрозуміти, коли собака вважається старою? Вона вже не будить вас з самого ранку, більше часу проводить не в іграх, а на своєму місці – спить. Зміну можна прочитати навіть у самому погляді вашої собаки: він мудрий і глибокий. Адже вона все розуміє і відчуває свій вік краще за вас.

Якщо у вас маленька собака – вона до старості може поводитися, як щеня. Собаки великих порід старіють раніше. Стерилізовані тварини за статистикою живуть значно довше, тож якщо ви тільки плануєте знайомство з новим другом, а цю статтю читаєте для загальної інформації – поставте собі пташку: стерилізація та кастрування убезпечує тварину від збоїв у гормональній системі та зменшує вірогідність розвитку онкології.

Ваша собака подарувала вам свою дружбу та відданість, тому на схилі років вона ще більше потребує взаємності від вас та особливий акцент має догляд за літньою собакою. Світла і радісна старість та увага від люблячого господаря – це те, чого потребує ваш чотирилапий друг саме зараз.

Як з віком змінюється характер та стан здоров’я собаки?

Поведінка літніх собак відрізняється від молодих – вони важчі на підйом, не люблять змін у звичних планах. Собака може відмовлятися виконувати команди, не слухати вас з першого разу, дратуватися і злитися. Особливо така поведінка характерна для тварин, які хворіють і страждають від болю та дискомфорту. Тому постарайтеся не перенести на себе та своє ставлення будь-яку дратівливість, якщо собаці потрібно більше уваги та ніжності – дозвольте їй і далі відчувати себе в безпеці й знати, що її люблять і такою.

На противагу дратівливості, у характері раніше спокійної тварини, ознаки старіння собаки – також страх і невпевненість. Або ж навпаки – більше прагнення втримати власний авторитет, яке проявляється у чіпляннях до молодших собак.

З господарями старенькі собаки можуть проявляти ревнощі, тому не варто приділяти при них більшу увагу чужим тваринам. Вони можуть потребувати постійної уваги, або бажання, що ви просто були поряд. Деякі собаки навпаки відсторонюються і не хочуть проводитися час з господарем. І їм варто це дозволити.

Собаки похилого віку важко переживають стреси: емоційні та фізичні перевантаження. Вони сильніше реагують на зміну погоди. До старості починають проявлятися хронічні хвороби старих собак. Важливо пам’ятати, що у літніх собак знижається імунітет, тому симптоми хвороб можуть не надто яскраво проявлятися. Проте те, що здається незначним і легким – може бути ознакою серйозної проблеми. Тому будьте уважнішими до того, як почувається ваша собака і ви зможете вчасно виявити захворювання.

Прогулянки досі важливі для літніх собак, але підходити до них потрібно з розумом. Важливо розраховувати її сили й навіть попри величезне бажання грайливості й активного темпераменту – не варто вигулювати її до стану важкої втоми.

Як правильно годувати літню собаку?

Для здоров’я важлива не кількість корму, а його якість та регулярний раціон харчування старої собаки. Не варто експериментувати з набором продуктів – шлунок собаки стає більш чутливим з віком. Якщо у тварини є хронічне захворювання, ветеринар може призначити їй дієтичний або лікувальний раціон. Збалансована дієта – основна гарного самопочуття собаки похилого віку.

Вік також впливає на апетит собаки: вона може стати перебірливою у харчуванні, або навпаки – постійно відчувати голод і їсти все підряд. Стежте за розміром порцій, щоб у тварини завжди було достатньо їжі, але не забагато.

Організм собаки потребує додаткових мінералів та корисних речовин, тому краще підбирати вітаміни для старої собаки, розроблені спеціально для її віку. Вони покращують самопочуття, стан шерсті та суглобів, а також позитивно впливають на фізичну активність. При виборі комплексу, а також, який саме обрати сухий корм для старої собаки – краще порадитися з ветеринаром.

І найголовніше: просто любіть вашого друга. Це найважливіша порада. Відчуття, що його люблять – і робить життя собаки повноцінним та щасливим.