Як довго домашні тварини годують дитинчат молоком

Як довго домашні тварини годують дитинчат молоком

Відповісти на це питання однозначно неможливо: кожна особина унікальна і може проявляти індивідуальну поведінку. Візьмемо, наприклад, людей. Хтось перестає годувати молоком немовля через кілька місяців, але є окремі випадки вигодовування до 3 з половиною і більше років. У дикій природі, звичайно, тварини не можуть дозволити собі такої "марнотратства". Невтомна необхідність боротися за своє життя (з хижаками, несприятливими умовами і голодом) змушує ссавців скорочувати період вигодовування молодняка до мінімуму. Однак і тут можуть бути дуже сильні відмінності в термінах залежно від умов. Тож усі цифри, які ми будемо приводити далі, будуть дуже усередненими, - розповідає Тетяна Медник, методист наукового відділу Ленінградського зоопарку. 

Кішки вигодовують своїх кошенят молоком близько трьох-чотирьох тижнів. Якщо кошенята смокчуть пізніше лактаційного періоду, то, швидше за все, це змішане харчування: кошенята їдять і дорослу їжу, і намагаються урвати молоко від мами. Або взагалі можуть смоктати даремно - такий собі елемент спілкування між малюками і мамою. Домашня кішка, яка живе в теплі, з постійним доступом до їжі, може підгодовувати діток довше. Але найчастіше по закінченню трьох-чотирьох тижнів кішка сама перестає підпускати кошенят до молока. Тим паче вулична, яка просто не може цього собі дозволити. Після п'яти місяців вона вже може носити наступних малюків. Домашні собаки балують цуценят близько трьох тижнів. 

Розглядаючи ці цифри, варто враховувати дуже важливий момент: всі види тварин практикують змішаний тип годівлі. Тобто одним молоком дитинчата годуються лише на дуже ранньому етапі, коли вони сліпі й безпомічні. Але як тільки у них прорізаються зубки (і навіть раніше цього терміну), самки приносять їм звичайну їжу. Якщо дитинчата ще не в змозі їсти самостійно тверду їжу, то мама її прожовує і відригає їм. Так що всі перераховані терміни вирощування не тільки приблизні, але і вказані без урахування того, що чим старше діти, тим більше вони їдять м'яса (або іншого корму в залежності від виду) і менше маминого молока.

На період вагітності та подальшого відгодовування раціон собаки повинен відрізнятися збалансованістю. І вік з породою в даному випадку не грають особливого значення. У всіх ситуаціях харчування повинно включати в себе всі необхідні речовини. Коли вихованка вагітна, слід усвідомити про те, що корисні елементи потрібні не тільки їй, але і малюкові, який розвивається всередині. Тож якщо Ваша улюблениця вагітна, радимо звернути увагу на корми Optimeal у період лактації. У виробництві Оптіміл використовується борошно вищої якості. Корм містить предяотики, траси та ягоди, які мають позитивний вплив на імунітет тварини. Лінійка кормів забезпечує утримання PH сечі в межах норми, що важливо для тварин, схильних до сечокам'яної хвороби.

Турбуйтесь про своїх улюбленців і вони Вам обов'язково віддячать!