Як перевозити домашніх тварин в автомобілі, поїзді, літаку?

Як перевозити домашніх тварин в автомобілі, поїзді, літаку?

Збираєтесь поніжитись під ласкавими сонячними променями на морі чи відкрити для себе нові туристичні місця, а домашнього улюбленця страшно довіряти сусідам? Єдиним виходом з ситуації буде взяти вихованця з собою. Сьогодні люди все частіше їдуть на відпочинок разом із своїми домашніми тваринами. Для того, аби вашому маленькому другові було комфортно подорожувати, потрібно врахувати деякі нюанси.

Оскільки кожна поїздка є для собаки чи кішки досить стресовою подією, варто перш за все подбати про спокій та зручність для свого улюбленця. Якщо він недавно перехворів або отримав якусь травму, краще відмовитись від подорожі, так як вона може негативно вплинути на самопочуття тварини. У тому разі, якщо ваш вихованець готовий до поїздки, можна скористатись такими видами транспорту для перевезення:

  1. Автомобіль. Це найбільш гуманний спосіб перевезення, так як максимально забезпечує спокій тварини. На задньому сидінні авто для собаки чи кішки є достатньо місця, тому улюбленець зможе зручно вмоститись та перепочити.  В будь-який час ви зможете зупинитись, аби погодувати чи вигуляти тварину без будь-яких незручностей для оточуючих.
  2. Поїзд. Якщо добратись до місця на авто немає змоги, потяг є також досить хорошим варіантом. Вам потрібно буде придбати спеціальний контейнер для кішки чи невеликої собаки, в якому тварина зможе вільно рухатись, і розмістити його в місцях ручної поклажі. Варто пам’ятати, що ваш улюбленець не повинен завдавати незручностей іншим пасажирам. Тому краще придбати квитки в окреме купе, при необхідності викупити в ньому всі місця.
  3. Літак. Це найбільш клопіткий варіант подорожування. Кожна авіакомпанія має свої вимоги до нявкаючих та гавкаючих пасажирів, тому потрібно уточнити всі деталі ще на етапі придбання квитків. Для перельоту слід купити спеціальний контейнер. В салон можна взяти тварину, вага якої не перевищує 5-8 кг. Якщо ж ваш улюбленець важить більше, йому доведеться летіти в багажному відділенні. Однак не варто переживати – умови для перельоту надзвичайно комфортні і тварина не буде відчувати жодних незручностей, окрім як від розлуки з господарем.

Пам’ятайте, що для подорожей за межі регіону та країни потрібно оформити ветеринарний паспорт, в якому будуть вказані всі зроблені щеплення та стан здоров’я домашньої тварини. Навіть якщо ваша кішечка ніколи не виходила з дому і їй просто немає звідки підчепити хворобу, потрібно підтвердити це на папері офіційним шляхом. У протилежному випадку улюбленцю доведеться залишитись вдома. Також рекомендуємо заздалегідь подбати про корм для кішки чи собаки, щоб не ускладнювати собі відпочинок його пошуком у новому місці.