Основні причини ожиріння у собак

Основні причини ожиріння у собак

Домашні вихованці давно стали не тільки молодшими друзями, але і повноцінними членами родин. Власники собак знають, що їхнє життя нерозривно пов'язане з радісним гавкотом, прогулянками в парку і довірливим поглядом кращого друга.

Собаки, як і люди схильні до ожиріння. Це може привести не тільки до задишки, надмірної ліні і відвислою живота, а й стати причиною серйозних порушень і хвороб. Ожиріння безпосередньо впливає на якість життя тварини і вона не може вести повноцінне життя, довго гуляти або гратися.

Ожиріння у собак може бути двох типів. При звичайній формі жир накопичується в проблемних місцях. Якщо дотримуватися певної дієти і підвищити кількість фізичних навантажень, то ожиріння можна усунути. При дегенеративній формі жир накопичується у внутрішніх органах і усунути його звідти практично неможливо.

Ожиріння домашнього вихованця - це безвідповідальність людини, яка не може встояти, щоб не порадувати вихованця додатковою порцією ласощів.

Щоб запобігти ожирінню у собак необхідно знати причини, через які тварина може набрати зайві кілограми.

Неправильне харчування

Харчування безпосередньо залежить від способу життя домашнього вихованця, особливостей породи і якості кормів або натуральної їжі. Будь-яку їжу слід давати продумано, особливо це стосується ласощів і їжі зі столу.

Переїдання

Люблячі господарі часто захоплюються годуванням і радіють хорошому апетиту у тварини. Тому забувають про кількість їжі, яка насправді необхідна і дають занадто великі порції. У собак немає почуття міри і з'їдають все до останнього шматочка. Все що не витрачається, відкладається у вигляді жирової тканини.

Відсутність режиму годування

Відсутність режиму також погано впливає на вагу, як і надмірне годування. Доросла собака середньої породи повинна харчуватися не більше 2-3 разів на день, а ласощі повинні бути дозовані. Собака може харчуватися правильно, але нескінченні кісточки і їжа зі столу можуть стати не тільки причиною набору ваги, але і привести до харчових алергій. Пам'ятайте! Їжа з вашого столу категорично не підходить собаці, якою б корисною і смачною вона не була.

Незбалансована їжа

Недорогі сухі корми, як правило, призводять до ожиріння. Кількість білків в них мінімальна, а ось вуглеводна складова при неправильній витраті енергії призводить до ожиріння. Якщо ви віддаєте перевагу натуральній їжі, вивчіть особливості її приготування.

Малорухливий спосіб життя

Собака без фізичного навантаження теж може погладшати. І навіть якщо в раціоні тільки збалансований корм преміум класу без належного фізичного навантаження тварина не зможе повноцінно жити. “Міські” собаки вигулюються 1-2 рази на день і то на повідку, тому не можуть досхочу побігати і пострибати. Вольєр теж не зовсім вдале місце для витраті енергії. Тому використовуйте кожну можливість, коли собака може провести без повідка за містом або в парку.

Інші причини

Однією з таких причин є схильність собаки до ожиріння Найчастіше це невеликі декоративні породи собак. Особливо уважними слід бути власникам бiглів, лабрадорів, такс, кокер-спанієлів, ретриверів і деяких інших.

Також ожиріння може бути пов'язано з віком. Чим старше тварина, тим повільніше в її організмі відбуваються обмінні процеси. При цьому фізична активність знижується.

Також однією з причин можуть стати хвороби ендокринної системи. Якщо ви урізали раціон і підвищили кількість фізичних навантажень, а вага собаки залишається на місці, зверніться до ветеринара. Можливо вашому улюбленцю необхідно комплексне лікування від надлишку або нестачі певних гормонів.

В інтернет-магазині PetsLike ви зможете підібрати правильний раціон для вихованця. Якщо ваша собака здорова, то збалансоване харчування і певна кількість фізичних навантажень стануть хорошою профілактикою ожиріння.