Основні причини ожиріння у собак

Основні причини ожиріння у собак

Домашні вихованці давно стали не тільки молодшими друзями, але і повноцінними членами родин. Власники собак знають, що їхнє життя нерозривно пов'язане з радісним гавкотом, прогулянками в парку і довірливим поглядом кращого друга.

Собаки, як і люди схильні до ожиріння. Це може привести не тільки до задишки, надмірної ліні і відвислого живота, а й стати причиною серйозних порушень і хвороб. Ожиріння безпосередньо впливає на якість життя тварини і вона не може вести повноцінне життя, довго гуляти або гратися.

Ожиріння у собак може бути двох типів. При звичайній формі жир накопичується в проблемних місцях. Якщо дотримуватися певної дієти та підвищити кількість фізичних навантажень, то ожиріння можна усунути. При дегенеративній формі жир накопичується у внутрішніх органах і усунути його звідти практично неможливо.

Ожиріння домашнього вихованця - це безвідповідальність людини, яка не може встояти, щоб не порадувати вихованця додатковою порцією ласощів.

Щоб запобігти ожирінню у собак необхідно знати причини, через які тварина може набрати зайві кілограми.

Неправильне харчування

Харчування безпосередньо залежить від способу життя домашнього вихованця, особливостей породи і якості кормів або натуральної їжі. Будь-яку їжу слід давати продумано, особливо це стосується ласощів і їжі зі столу.

Переїдання

Люблячі господарі часто захоплюються годуванням і радіють хорошому апетиту у тварини. Тому забувають про кількість їжі, яка насправді необхідна і дають занадто великі порції. У собак немає почуття міри і з'їдають все до останнього шматочка. Все що не витрачається, відкладається у вигляді жирової тканини.

Відсутність режиму годування

Відсутність режиму також погано впливає на вагу, як і надмірне годування. Доросла собака середньої породи повинна харчуватися не більше 2-3 разів на день, а ласощі повинні бути дозовані. Собака може харчуватися правильно, але нескінченні кісточки і їжа зі столу можуть стати не тільки причиною набору ваги, але і привести до харчових алергій. Пам'ятайте! Їжа з вашого столу категорично не підходить собаці, якою б корисною і смачною вона не була.

Незбалансована їжа

Змішувати корми різних марок не рекомендується, навіть якщо, це корми преміум-класу, як корм Optimeal для собак або корм для собак Royal Canin. Як правило, змішування призводить до ожиріння. Якщо ви віддаєте перевагу натуральній їжі, вивчіть особливості її приготування.

Малорухливий спосіб життя

Собака без фізичного навантаження теж може погладшати. І навіть якщо в раціоні тільки збалансований корм для собак преміум-класу без належного фізичного навантаження тварина не зможе повноцінно жити. “Міські” собаки вигулюються 1-2 рази на день і то на повідку, тому не можуть досхочу побігати і пострибати. Вольєр теж не зовсім вдале місце для витрати енергії. Тому використовуйте кожну можливість, коли собака може провести без повідка за містом або в парку.

Інші причини

Однією з таких причин є схильність собаки до ожиріння найчастіше це невеликі декоративні породи собак. Особливо уважними слід бути власникам бiглів, лабрадорів, такс, кокер-спанієлів, ретриверів і деяких інших.

Також ожиріння може бути пов'язано з віком. Чим старша тварина, тим повільніше в її організмі відбуваються обмінні процеси. При цьому фізична активність знижується.

Також однією з причин можуть стати хвороби ендокринної системи. Якщо ви урізали раціон і підвищили кількість фізичних навантажень, а вага собаки залишається на місці, зверніться до ветеринара. Можливо вашому улюбленцю необхідно комплексне лікування від надлишку або нестачі певних гормонів.

Збалансоване харчування собак та певна кількість фізичних навантажень стануть хорошою профілактикою ожиріння.