Рейтинг кормів для кішок 2022 року - Топ 10 Кращих кормів для кішок

Рейтинг кормів для кішок 2022 року - Топ 10 Кращих кормів для кішок

З появою кішки в оселі життя її мешканців змінюється: вона вимагає турботи не меншої, ніж інші члени родини. Чи не найголовнішим стає питання про доцільне та правильне харчування улюбленця, адже факт, що їжа із загального столу пухнастим красуням не підходить, добре відомий.

Деякі господарі обирають самостійне приготування їжі, намагаються зробити її збалансованою, додати різноманітних корисних інгредієнтів, збагатити раціон кішки вітамінно-мінеральними комплексами. Це вимагає чимало сил, потребує багато часу, а результат не завжди відповідає очікуванням людини.

Переважна більшість же вивчають спеціалізовану літературу, консультуються з ветеринарами та власниками розплідників і обирають врешті-решт готові промислові корми. Таким чином вони вирішують одночасно кілька суттєвих проблем, пов’язаних з годуванням котів:

 • Збалансований склад враховує норми нутрієнтів – таким чином зникає необхідність розраховувати вміст БЖВ в кожній порції;
 • Готові раціони не вимагають додавання до харчування вітамінів і мінералів, адже вони повністю збалансовані і поєднують все необхідне в правильних пропорціях;
 • Промислові раціони завжди розраховуються в залежності від фізіологічних параметрів тварини: завдяки таким даним кішка отримує оптимальну кількість їжі протягом одного годування;
 • Хазяїн значно економить час.

Спеціалізовані корми сприяють покращенню здоров’я улюбленця, його зовнішнього вигляду, тривалості життя. Саме тому необхідно виділити час та вивчити особливості раціонів для котів, щоб обрати оптимальний свідомо та відповідально. Адже процес вибору – тривалий і дуже непростий. Стаття про те, як обрати корм для свого улюбленця та що потрібно знати при виборі корму допоможе вам зробити вибір.

Види кормів для кішок

Традиційно промислові раціони поділяються на кілька видів: сухі, консервовані, вологі. Не менш важливим є їх диференціація за економічною ознакою: виділяють класи економ, преміум, супер-преміум, а також холістик. На відміну від думки багатьох, розрізняються вони не лише ціною. Намагаючись обрати харчування для своєї кішки, варто враховувати такі показники, як інгредієнти, безпечність та харчову поживність.

Сухий корм для кішок

Багато власників домашніх тварин охоче купують саме сухий корм. Це й зрозуміло – він має чимало переваг, серед яких:

 • Практичність та тривалий термін зберігання;
 • Легкість та зручність харчування;
 • Висока концентрація поживних речовин;
 • Гарні смакові якості.

Обираючи сухий корм для котів, необхідно враховувати головні правила під час його вживання:

Тварина повинна завжди мати доступ до чистої свіжої води в необмеженій кількості. Об’єм вживаної води повинен втричі перевищувати порцію сухого корму.

Кішок з проблемами сечостатевих шляхів та нирок такими раціонами краще не годувати. Виняток – спеціальні лікувальні раціони – так звані ветеринарні дієти.

В цілому, тварина, яка вживає «сушку» за правильних умов, в правильних пропорціях, не має проблем зі здоров’ям, отримує необхідну кількість поживних речовин и додатково отримує бонус – очищення ротової порожнини та зубів від нальоту та каменю.

Вологий і консервований корм

Наявність проблем з нирками або травленням – вагомий аргумент на користь вологих кормів для котів. Вони сприяють швидкому утворенню сечі та загальній зволоженості організму. Це покращує роботу сечової системи та знижує ризик виникнення її розладів.

Консервований корм охоче вживають майже всі коти. Наявність консервантів добре зберігає смак та запах їжі. Вони мають приємну консистенцію та не вимагають постійного контроля за кількістю випитої води. Як і сухий, вологий раціон повністю збалансований та не потребує додавання вітамінів.

Фасується такий корм найчастіше в паучі, які розраховані на одне харчування, а також металеві ємкості на кшталт консервів для людини. Об’єм може бути різний і розрахований і на одне годування, і на кілька днів. Етикетка повинна обов’язково містити інформацію щодо рекомендованого розміру порції.

І сухий, і вологий корм приблизно однакові за вмістом поживних речовин. Головна відмінність – термін зберігання у відкритому вигляді та рівень зволоженості. Консервований корм має до 80% вологи, сухий – не більше 10%. Проте у відкритому вигляді «сушка» може пролежати кілька днів у тарілці, а залишки вологого або паштету необхідно обов’язково викинути, аби уникнути отруєння кішки.

Вибір виду корму в багатьох випадках залежить і від фінансових можливостей господаря, і від смаку тварини. Більшість виробників пропонують і сухий, і вологий вид, і їх розмаїття дійсно вражає навіть досвідченого заводчика.

Як правильно обрати корм для кішки

Без участі кішки обрати корм майже неможливо, адже він повинен бути їй до смаку. Однак обираючи варіанти, які ви готові запропонувати пухнастій красуні, необхідно враховувати певні особливості тварини.

Стан здоров'я. Якщо тварина здорова, вона не потребує особливих формул. В інших випадках виробники враховують можливі відхилення в організмі або наявність діагностованого захворювання і додатково акцентують увагу на:

 • профілактиці або лікуванні сечокам’яної хвороби;
 • проблемах з нирками, печінкою, системою травлення;
 • контролі за вагою тварини: для зменшення або збільшення маси тіла;
 • тваринах після кастрації або стерилізації;
 • вагітних та таких, що годують цуценят;
 • проблемах кісток та суглобів;
 • вибагливих тваринах.

Вік кота - вагомий фактор. Всі раціони поділяються на три групи: для кошенят та молодих тварин до 1 року, для дорослих котів віком від 1 до 7, для котів після 7 років та тварин похилого віку.

Обираючи кращій раціон для улюбленця, треба враховувати всі фактори. Обов’язково дотримуватись норм годування, враховувати вік і стан здоров’я. Для того, щоб краще орієнтуватись в безлічі виробників, і був створений цей рейтинг.

Кращі корми для котів

Під час написання огляду враховувались численні фактори: і вартість, і склад, і загальна популярність марки, і смакові якості кормів. І звичайно, відгуки господарів. Більшість кормів відносяться до категорії преміум та супер-преміум, є серед них і холістики, але кормів економ-класу немає. Тут ви не зустрінете сумнівні назви або фірми, які мають заплямовану репутацію. На господарів чекає детальний огляд надійних, перевірених часом, безпечних та корисних кормів для кішок.

Orijen

Корм канадського виробництва оцінюється високо і ветеринарами, і заводчиками, і власниками, і самими тваринами.

Відноситься до категорії супер-преміум, і навіть холістик. Асортимент налічує і сухий, і вологий корм: в вакуумних, бляшаних упаковках та пакетиках. Тривалий час зберігає свіжість і має чудові смакові та поживні якості.

Склад: м’ясо та білки тваринного походження не менше як 42%. Структура білку виключає наявність антибіотиків та гормонів, і складається з м’яса курки, індички, а також субпродуктів та кількох видів риби. Клітковина та вуглеводи представлені здебільшого бобовими рослинами ( сочевицею, горохом), та іншими рослинними компонентами.

Переваги:

 • натуральний збалансований склад;
 • висока харчова та поживна цінність;
 • відсутність консервантів та підсилювачів смаку.

Недоліки:

 • висока ціна;
 • відсутність лікувальних кормів.

Hill's

Відноситься до категорії преміум та популярний серед господарів кішок і собак по всьому світу. Раціон включає сухі, консервовані та вологі корми, а також широкий асортимент ветеринарних дієт. Останні мають непогані відгуки стосовно використання в терапії найбільш популярних патологій котячого організму. Більшість з них спрямовані не тільки на лікування, але й на профілактику захворювань, отже, його обирають не тільки власники хворих тварин.

Склад включає три види м’яса: курку, яловичину та кроля, а також кукурудзяне борошно та рис – в якості джерела клітковини та вуглеводів.

Переваги:

 • наявність асортименту для вирішення різноманітних проблем тварин;
 • висока якість білку та позитивні відгуки ветеринарів.

Недоліки:

 • відсутність на полицях звичайних магазинів;
 • висока ціна;
 • велика кількість вуглеводів та рослинних білків певних видах кормів.

Optimeal

Український корм класу супер-преміум, що виробляється за ліцензією швейцарської компанії Swiss Pet Nutrition Group GmbH. Асортимент представлений сухими та вологими кормами, які задовольняють всі потреби котів та вже отримали численні позитивні відгуки і ветеринарів, і господарів пухнастих красунь в Україні.

Склад повністю збалансований, а інгредієнти, що використовуються, високоякісні та повністю безпечні. Білки – це м’ясо птиці, однак перше місце посідає не алергенна курка, а качка. Ягня, яловичина, качка та курка доповнені субпродуктами, м’ясом та жиром риби, та мають не менше 25% в загальному обсязі корму.

Клітковина та вуглеводи – це сушена картопля, горошок, морква, буряки та насіння льону.

Беззаперечна перевага корму, окрім високих смакових якостей та натурального складу, - пробіотики, які покращують травлення, MacroGard та Actigen, а також лікувальні рослини. Замість хімічних консервантів використовується натуральний вітамін Є та екстракт розмарину, що також свідчить на користь Оптиміл.

Переваги:

 • великий вміст високоякісного та різноманітного тваринного білку (насамперед, м’яса);
 • наявність в складі комплексів для стимулювання імунітету;
 • гарний смак;
 • наявність кормів без вмісту зернових рослин, а також гіпоалергенних формул;
 • доступна ціна у порівнянні з іншими марками класу супер-преміум;
 • натуральні консерванти - в особливості екстракт розмарину, та відсутність підсилювачів смаку.

Недоліки:

 • відсутність лікувальних кормів;
 • невисока представленість за межами України.

Acana

Канадська марка класу супер-преміум. Виробляє виключно сухі раціони, однак робить це на вищому рівні. Асортимент поєднує 4 серії, які розділені за принципами: універсальності (для тварини будь-якої породи та віку); віку; зі збільшеним вмістом білку та для котів, які мають схильність до алергій.

Склад поєднує екологічно чисте м’ясо (куряче та яловиче), а також кілька видів риби та яйця. Виробник робить акцент на виключній чистоті білку, та обов’язковому багатоступеневому ветеринарному контролі за сировиною. Вуглеводи та клітковина збалансовані, а їх джерелом виступають ягоди, овочі та фрукти.

Переваги:

 • збалансований склад;
 • відсутність великої кількості солей;
 • натуральні інгредієнти;
 • достатній вміст якісних вуглеводів.

Недоліки:

 • відсутність лікувальних та вологих кормів;
 • досить висока ціна.

Royal Canin

Корм добре відомий багатьом власникам кішок, має непогані відгуки ветеринарів та охоче сприймається тваринами. Відноситься до категорії преміум, поєднує і сухі, і вологі раціони, і відрізняється розмаїттям, яке побудоване за принципами породи, віку, та особливостей здоров’я.

Раціон збалансований, має в складі всі необхідні мікроелементи для повноцінного харчування улюбленців. Корм включає високий відсоток м’ясокісткового борошна, переважно курячого, яке підходить не всім тваринам. Раціон доповнений злаковими (не ідеальне рішення, однак не заборонене), а також мінералами та вітамінами.

Переваги:

 • середня ціна;
 • поширеність в торгівельних точках різного рівня;
 • дуже широкий асортимент - можливість обрати оптимальний корм.

Недоліки:

 • знов-таки, асортимент – через велике розмаїття багато власників тварин гублять і не можуть зробити вибір;
 • наявність в складі переважно курячого м’яса – воно може спровокувати алергію.

Brit Premium

В світі торгова марка відома вже давно, однак в нашій країні вона з’явилась відносно недавно, отже, знана ще мало.Преміум раціон доступний у вигляді сухих та вологих кормів, які враховують потреби тварин різного віку, способу життя та стану здоров’я.

Склад продуктів повністю збалансований та заснований на останніх дослідженнях у ветеринарії. Він не провокує проблем системи травлення, а також будь-які інші захворювання кішок.

Співвідношення білків, жирів, клітковини та вуглеводів враховує потреби котячого організму, а також доповнений вітамінними та мінеральними комплексами.

Білок представлений якісним м’ясом качки, оленини, ягня, а також субпродуктами та рибою. Повністю виключені штучні консерванти або генно модифіковані продукти.

Переваги:

 • висока якість тваринного білку;
 • різноманітні смаки;
 • можливість підібрати оптимальний раціон.

Недоліки:

 • наявність в кормах пшениці та кукурудзи, які для котів не є корисними продуктами.

Bosch SANABELLE

Корм категорії супер-преміум нараховує більше 20 найменувань, однак випускається тільки в сухому вигляді. Призначений для кішок різного віку, способу життя, та з різним станом здоров’я. Окремо представлені раціони для вагітних кішок та таких, що годують кошенят.

Склад має основу з якісного тваринного білку та збагачений екстрактами овочів, фруктів, рослин, доповнений мінералами та вітамінами. В якості білка виступають м’ясо птиці та риби з високим вмістом Омега 3 жирних кислот, а також яйця. Джерелом клітковини виступають борошно з яблук, буряків, груш.

Переваги:

 • можна придбати в великих магазинах;
 • різноманітні смаки;
 • натуральні інгредієнти та високий контроль якості.

Недоліки:

 • наявність в складі деяких кормів алергенів;
 • недостатньо чіткий та детальний опис компонентів.

Purina Pro Plan

Корм супер-преміум класу давно відомий власникам тварин і добре сприймається котами. Представлені раціони сухі та вологі, які мають різноманітний смак та невисоку вартість. Досить широкий асортимент, поділений за кількома принципами:

 • за віком;
 • за станом здоров’я;
 • за способом життя;
 • за індивідуальними потребами та схильністю до алергій.

Білок тваринного походження включений в склад в межах необхідної норми, так само як вуглеводи і клітковина. Виробник не завжди детально вказує на походження білку, однак для багатьох власників тварин такий недолік не є суттєвим.

Вміст вітамінів і мінералів залежить від типу корму і стану здоров’я тварини. Окремо виділяють раціон для вагітних кішок.

Переваги:

 • великий вибір видів;
 • невисока ціна.

Недоліки:

 • лікувальні корми можна купити не в усіх магазинах;
 • опис складових недостатньо зрозумілий і неточний.

1st Choice

Корм супер-преміум класу виготовляється в Канаді. Асортимент різноманітний, включає раціони для котів різного віку, порід, збалансований і безпечний.

Білок тваринного походження складає 28-30% в загальному обсязі, джерелом виступає м’ясо птиці, риби, кролю, а також яйця. Склад доповнений рисом, насінням льону та екстрактами рослин, які надають тварині все необхідне для повноцінного життя.

Переваги:

 • доступна ціна;
 • широкий асортимент.

Недоліки:

 • надмірний вміст солей в певних видах корму, що провокує у тварин спрагу.

Purina One

Сухі корми компанії Nestle Purina PetCare Company виробляються на підприємствах Європи і добре відомі вітчизняним господарям чотирилапих улюбленців. Невисока ціна та прийнятний склад дозволяють помістити його на нижчу сходинку категорії преміум. Склад включає до 15-20% м’ясних інгредієнтів, а також злакові, вітаміни, мінерали та клітковину. Виробник не надає детальну інформацію щодо співвідношення м’яса, риби та субпродуктів, тому важко зробити висновки про якість білку. Велика кількість сої та глютену забезпечує відчуття ситості, хоча для організму кішки вони не є корисними.

Існує кілька видів кормів, в тому числі для стерилізованих та кастрованих котів.

Переваги:

 • розповсюдженість та доступність в багатьох торгівельних точках;
 • невисока ціна;
 • прийнятний баланс білків, вуглеводів та клітковини.

Недоліки:

 • великий відсоток рослинних білків;
 • обмеженість інформації щодо підсилювачів смаку, ароматизаторах та антиоксидантах;
 • узагальнена інформація про білкову складову, що найчастіше свідчить про низьку якість сировини.

Вибір харчування для кішки – відповідальний рок, який визначає певною мірою тривалість та якість її життя. Серед певних торгових марок нескладно знайти гідний раціон для чотирилапого улюбленця, адже він вартий лише найкращого.