Породи собак для квартири

Породи собак для квартири

Мрія завести собаку – виникає чи не у кожної дитини. Проте якщо малюки бачать невеликі породи собак, як друга, іграшку, радість та нові емоції, то дорослі прораховують мрію на кілька кроків вперед.

Житлова площа – важливий фактор при виборі породи. Те, що чотирилапим комфортно виключно в заміських котеджах з великою територією – міф. Великі невибагливі собаки не переймаються кількістю квадратних метрів, їм важлива лише кількість прогулянок.

Маленькі ж породи будуть затишно себе почувати навіть в однокімнатній квартирі. Головне – між роботою чи навчанням виділити час почухати за вухом улюбленця чи кинути йому м’ячика. Важливо обрати правильне харчування – корм для собак або ж натуральне. І не забути про любов!

Джек Рассел

Енергійний характер джека підходить таким самим активним та позитивним господарям, сім’ям з дітьми та підлітками, спортсменам. Ця порода не агресивна, хоч і захищає своїх.

Якщо ви думаєте, яку собаку завести в квартирі – знайте, що джеки спокійно себе поводять вдома. Хоча завжди готові до ігор та бігу. Це уважні й розумні собаки-дослідники, яким цікаво, хто сховався за книжковою шафою та що приніс господар в пакеті з супермаркету.

Цю собаку на батарейках важливо регулярно й добре вибігати на прогулянках, інакше вона переверне усе догори дриґом або ж прогризе улюблені туфлі.

Німецький доберман

Доброзичливого добермана ми часто бачимо у наморднику. Проте це доброзичлива, енергійна та віддана порода. Про них кажуть, що це собаки без запаху. Тому вони підходять алергікам, адже мають коротку шерсть. А також для родин з дітьми, бо люблять ігри, дуже чистоплотні, добре вживаються з іншими тваринами і навіть котами (якщо знайомі з ними змалку).

Доберман підходить в якості породи собак для квартири невеликого розміру. Він спокійно себе поводить вдома. Просто забезпечте собаці тривалий вигул, де він зможе використати усю свою енергію: у стрибках, активних іграх та бігу.

Для цієї собаки потрібен сильний лідер – господар з твердим характером, грамотна дресура та догляд. 

Гладкошерстий лабрадор

Лабрадори – ідеальні компаньйони. Спокійні породи собак без краплі злості чи агресії підходить для родин, де є діти, для літніх людей та для тих, хто хоче бачити біля себе чудового товариша.

Це велика порода, проте догляд за нею доволі простий. У лабрадора жорстка шерсть, тому він не буде залишати ковтуни по всій квартирі, що важливо для алергіків. Важливо, щоб собака щодня була на вулиці мінімум дві з половиною години, і стежте за раціоном, щоб тварина не набирала вагу.

Якщо ви готові виділяти час на довгі прогулянки – обирайте цю слухняну і добру собаку.

Yorkshire Terrier

Якщо вам потрібні милі й маленькі породи собак для квартири – це йорки. Вони їдять міні-порціями, а ще – надзвичайно потішно виглядають у костюмчиках та з різними зачісками. Діти від таких ігор – у шаленому захваті.

Веселі та активні собаки ідеально підходять для квартир. Йоркам потрібно мінімум місця для комфорту, адже вони зовсім крихітні. Це собаки, з якими не треба гуляти. Проте уваги вони все одно потребують.

Дружелюбні йорки вимагають догляду (зокрема за шерстю) і можуть ревнувати до дітей. Тому краще заводити їх, коли вашим малюкам буде більше десяти років.

Шпіц

Дуже лагідна порода підходить для спокійного образу життя господаря. Він любить ласку і щоб його гладили та готовий сидіти на колінах, поки ви читаєте чи сидите за ноутбуком. І спати теж захоче поруч, наче кошеня.

Шпіци – кращі породи собак для квартири. Вони грайливі, їх можна брати з собою на прогулянки та зустрічі, адже вони готові дарувати свою любов усім вашим знайомим. З дітьми (краще старше семи років) чудово дружать.

Шпіц потребує догляду за шерстю: вичісувати та не залишати ковтунів.  

Бігль

Мисливська порода має гарний нюх і слух, а отже – чудово піддається дресурі. Тому підходить енергійним людям, які готові приділяти час навчанню собаки, спортсменам, родинам, які ведуть активний та здоровий спосіб життя. Інакше – будуть впертими, нетерпимими й шкодливими.

Біглі – це невеликі породи собак, тому маленька квартира їх не лякає. Найважливіше для них – рух, рух і ще раз рух.

Якщо собака добре вигуляна, вона не буде сумувати й громити дім. Тому будьте готові багато часу проводити на свіжому повітрі й обирати якісний корм для дрібних порід.