Рекомендації щодо вибору ласощів для собак

Рекомендації щодо вибору ласощів для собак

Крихітні ковбаски або печиво оригінальної форми в раціоні собак використовують в якості ласощів. Вони можуть стати хорошим стимулом в процесі дресувань або привчання домашнього вихованця до послуху.

Також смаколики дозволяють собаці відчути вашу любов і турботу. До вибору ласощів необхідно підійти свідомо, щоб собака не тільки відчула любов і виконала ваше прохання, але і отримала максимум користі від невеликого шматочка.

Види ласощів

Сьогодні на ринку товарів для собак можна знайти безліч різноманітних смаколиків. Також для собак в якості ласощів використовують м'ясо, субпродукти, кістки і навіть самостійно спечене печиво.

Умовно ласощі для собак можна поділити на кілька великих груп:

  1. Мокрі. Сюди відносять шматочки м'яса, субпродукти і іншу їжу, яку необхідно перед подачею обов'язково проморожувати. Але такі ласощі дуже складно брати з собою в дорогу або на прогулянку.
  2. Сухі. Це велика група, в яку входять висушені кістки, хрящі та сухожилля тварин і птахів.
  3. Печені. Делікатеси у вигляді печива, яке можна придбати в зоомагазинах або приготувати самостійно.
  4. Фірмові. Ці ласощі продаються виключно в магазинах, відрізняються зручністю використання і можуть бути найрізноманітніших форм.

Кожен поважаючий себе виробник особливу увагу приділяє виробництву ласощів. Для їх виробництва використовують м'ясо і субпродукти різних тварин - кролика, індички і навіть оленя. Кожне з цих ласощів відрізняється складом і може бути білковим або білково-вуглеводним.

Вибираємо правильно

Вибирати делікатеси слід виходячи з розмірів собаки, особливостей породи, її способу життя, а також ваших фінансових можливостей.

Декоративні породи

Ці породи схильні до ожиріння в дорослому віці. Так що при виборі ласощів особливо варто стежити за їх калорійністю. Таку продукцію можна підібрати у виробників, які займаються виробництвом кормів преміум класу. Категорично заборонено собакам декоративних порід давати солодощі та копченості зі столу.

Великі і середні породи

Шлунково-кишковий тракт собак середніх і великих порід краще пристосований до грубої їжі. Тому в якості ласощів фахівці рекомендують використовувати субпродукти, хрящі, м'ясо і навіть спеціально спечене печиво. Також зрідка можна балувати собак особливо великих порід сирими кістками. Вони є відмінним джерелом кальцію та фосфору.

Незалежно від особливостей породи і способу життя вашого собаки надмірне годування ласощами може привести до проблем з шлунково-кишковим трактом, відсутністю апетиту, ожирінням і іншими наслідками. Середня кількість ласощів в раціоні собаки не повинна перевищувати 1/10 частину.

Коли доречні ласощі

  • В якості заохочення. Собаки просто обожнюють похвалу. І ця похвала може виражатися не тільки в схвальному погляді. Після того, як собака чітко виконав вашу команду можете погладити і пригостити смаколиком.
  • У період, коли щеня дорослішає і починає все гризти. Дайте собаці "довгограючий" смаколик у вигляді кістки, який відверне його увагу і він забуде про ваші домашні капці та  оббивку дивана.
  • Окремо слід сказати про спеціальні вітамінізовані ласощі. Їх дають собаці в якості підгодівлі для зміцнення імунної системи та відновлення сил після захворювань.

Вибираючи ласощі для вашого собаки враховуйте його вік, спосіб життя і стан здоров'я. В інтернет-магазині PetsLike ви легко знайдете найкорисніше для вихованця. Ця продукція принесе виключно користь, не викличе алергічних реакцій і наповнить вашого вихованця енергією.