Розлад травлення у собак і котів

Розлад травлення у собак і котів

Розладами травної системи можуть страждати не тільки люди, але і їх тварини. Єдина відмінність полягає в тому, що людина може самостійно впоратися зі своєю проблемою, а ось вихованцеві потрібно в цьому допомогти. Травлення може порушуватися з багатьох причин. Кішка чи собака можуть не переносити поїздки в транспорті або піддаватися стресам. Вони, точно так само, як і ми з вами, іноді нервують більше, ніж може витримати здоров'я. Зрештою, тварини часто з'їдають щось на вулиці або просто не переносять окремі продукти. Організм відповідає на все це і часто - тієї реакцією, яка неприємна як самому звіру, так і його господарю.

Особливості проблеми

Досить часто причиною порушення функцій шлунка і кишечника є будь-які збудники. Це можуть бути:

  • Шкідливі бактерії;
  • Віруси;
  • Гельмінти.

Зараженню домашнього улюбленця практично неможливо запобігти. Удома ви можете контролювати практично кожну його дію, але ось за межами житла за кішкою або собакою не можна встежити. Тварини, особливо це стосується собак, регулярно тягнуть в пащу всякі предмети і залишки їжі, що валяються на вулиці. Крім того, вплинути на травлення може і зараза, підхоплена від іншого вихованця або бродячого звіра.

Захворювання шлунково-кишкового тракту може мати серйозний вплив не тільки на бажання вашого пухнастого друга приймати їжу, але і на його загальний стан. Нехай ви не можете передбачити, коли саме вашому чотириногому приятелю стане недобре, але допомогти йому скоріше видужати все ж можна.

Що дозволить нормалізувати стан організму?

Існує кілька способів, які можуть допомогти вирішити проблему з травним трактом кота або пса. Перше і найголовніше, що необхідно зробити, коли ви помітили у вихованця ознаки розладу - це піти з ним до ветеринара. Лікар краще знає, як впоратися з хворобою, навіть якщо ви є постійним заводчиком собак і котів. Після того, як причина «збою в системі» стала ясною, є кілька рішень:

  1. Якщо у вашого улюбленця виявлена ​​непереносимість конкретних харчових продуктів, варто обмежити їх вживання або і зовсім перестати давати подібну їжу. Так, наприклад, у котів часто виявляють непереносимість лактози. Як це не дивно, але деякі представники сімейства котячих просто не переварюють молоко в чистому вигляді. Якщо ця проблема торкнулася і вас, замінюйте молочку на кисломолочні продукти. Це дозволить не мучити тварину і при цьому дасть йому можливість отримувати необхідну кількість вітамінів. Допоможе в цьому випадку і лікувальний корм для кішок.
  2. Алергічні реакції у собак нерідко відображають спадковість тварини або особливості розташування окремих внутрішніх органів. Виправити такі причини не можна, але у господаря завжди є можливість трохи притупити реакцію на ту чи іншу їжу. Відмінний спосіб - гіпоалергенний корм для собак.
  3. Трохи послабити біль в животі вашого улюбленця допоможе легкий масаж живота. Така процедура виробляє гормон радості, який згладить неприємні відчуття від розладу. Постарайтеся зробити так, щоб пес чи кіт, якщо ви вигулюєте їх на вулиці, не намагалися спробувати на смак предмети, що там лежать. Перш за все варто навчити тварину команді «фу». Це відмінно спрацює з собакою, якщо з нею тривалий час займатися. За кішкою ж доведеться пильно стежити, не допускаючи попадання сторонніх предметів в її ротову порожнину.

Пам'ятайте: завжди можна придбати відповідні зоотовари, як лікувальний корм для собак, за хорошою ціною. Їх повно в зоомагазинах, а також - на інтернет-майданчиках. Щоб зуміти вчасно допомогти своєму улюбленцю, краще попередньо замовити необхідні продукти і бути спокійним за вихованця.