Вчені пояснили, чому кішки вибагливі до корму

Вчені пояснили, чому кішки вибагливі до корму

Нове дослідження показує, що наші кохані м'ясоїдні кішки володіють важливими генами, характерними для травоїдних. Відкриття також пояснює, чому не завжди легко догодити, коли мова заходить про корм для котів.

Нове дослідження показує, що у кішок є гени, які захищають тварин-вегетаріанців від поїдання отруйних рослин, даючи їм можливість розпізнати гіркий смак. Тварини використовують своє почуття смаку, щоб зрозуміти, чи є потенційна їжа корисною чи шкідливою. Солодкий смак сигналізує про наявність цукру, важливе джерело енергії. Гіркий смак, навпаки, розвивався як захисний механізм проти шкідливих токсинів, які зазвичай зустрічаються в рослинах і незрілих плодах, передає The Conversation.

Еволюція неодноразово видозмінювала смакові рецептори тварин, щоб задовольнити різні дієтичні потреби. Зміни в раціоні тварини можуть усунути необхідність в розпізнаванні певних хімічних речовин в їжі, тому рецептори змінюються відповідним чином.

Наприклад, кішки в ході еволюції розучилися розпізнавати солодкий. Оскільки смак гіркоти потрібен для захисту від отруйних рослин, то передбачалося, що у виключно м'ясоїдних кішок немає і здатності відчувати гіркий смак. Тож генетики з США були вкрай здивовані, виявивши, що у кішок є 12 різних генів для гіркого смаку. Вчені висувають декілька припущень, з чим це може бути пов'язано.

Як відомо, іноді кішки приносять своїм господарям в якості «подарунків» жаб. У цих земноводних в шкірі можуть міститися гіркі отруйні сполуки. Тому почуття гіркоти, можливо, захищає кішок від отруєння.

У людей рецептори гіркого смаку розташовані не тільки в роті, але і в серці та легенях, де вони, імовірно, покликані виявляти інфекції. Можливо, у кішок рецептори гіркого смаку теж потрібні в якості детекторів хвороб.

Цікаво, що у собак також є рецептори гіркого смаку, але вони куди менш вибагливі в їжі, ніж кішки. Річ у тому, що деякі з котячих смакових рецепторів особливо чутливі до гірких сполук - навіть більше, ніж у людей і, можливо, собак.

Так що їжа, яка буде здаватися приємною на смак нам або собакам, для кішок стане неприємним гастрономічним досвідом. Тож натомість вважати кішок вибагливими, краще думати про них як про проникливих, чутливих гурманів. 

Якщо Ви переймаєтесь смаками свого улюбленця, радимо спробувати наші корми для кішок та корми для собак.

Можете бути впевнені, Ваш улюбленець буде Вам вдячний!