Вчені порівняли рівень любові до господарів у кішок і собак

Вчені порівняли рівень любові до господарів у кішок і собак

Ми завжди це підозрювали, а тепер отримали наукове підтвердження. Дослідники з'ясували, хто сильніше любить своїх господарів - кішки або собаки.

Вчені раніше вже мали вагомі підстави вважати, що собаки дійсно сильніше люблять своїх господарів, говорить автор дослідження Пол Зак. Кілька невеликих досліджень показали, що, коли людина грає зі своїм собакою, і господар, і вихованець виробляють окситоцин - головний гормон любові у ссавців. Цей гормон виробляється в нашому мозку, коли ми дбаємо про когось. Так, коли ми бачимо дружину або дитину, рівень окситоцину в крові підвищується на 40-60%.

Чи виділяється окситоцин в організмі кішок при взаємодії з людиною, до сих пір було невідомо. І ось нарешті вчені провели порівняльні тести: вони виміряли рівень гормону у кішок і собак після ігор з господарями.

У десяти кішок і десяти собак були взяті зразки слини - перед десятихвилинною грою з господарем і відразу після неї. Як з'ясувалося, після гри з господарем рівень окситоцину у собак підвищується в середньому на 57,2%, а у кішок - всього лише на 12%, тобто майже в п'ять разів нижче!

Вчені говорять, що вони були приємно здивовані двома речами: по-перше, тим, що рівень окситоцину у собак настільки високий, а по-друге, тим, що у кішок він взагалі є. Деякі вважають, що кішки взагалі не люблять людей, дослідження ж показує, що це не так, передає The Telegraph.

На думку деяких вчених, різниця між готовністю собак і кішок відповідати на людські емоції може бути пояснена тим, що собаки були одомашнені набагато раніше. За даними генетичного дослідження, результати якого були оприлюднені в цьому році, процес одомашнення собак почався більше 30 000 років тому, тоді як кішок почали приручати на 20 000 років пізніше.

Відрізняються один від одного не тільки кішки і собаки, але і їх власники. Нещодавно з'ясувалося, що власники собак більш відповідальні, менш невротичні і більшою мірою є екстравертом, ніж любителі кішок.

А ви знали про це? Поділіться історією з друзями!