Засоби по догляду за шерстю собак та кішок

Засоби по догляду за шерстю собак та кішок

Шерсть домашніх вихованців є індикатором загального самопочуття тварини. На її стан впливає не тільки раціон харчування, але і комплекс процедур по догляду за кішкою або собакою.

Щоб ці процедури приносили виключно користь тварині, важливо правильно підібрати засоби для догляду. Їх підбір залежить не тільки від породи і способу життя тварини, але і від типу і стану шерсті. Щоб зробити шерсть кішок і собак красивою і доглянутою не завжди достатньо купання і вичісування.

Особливості догляду за шерстю кішок та собак

Кішки самі по собі дуже охайні та нема потреби дотримуватися певного графіка їх купання. Щоб шерсть довгошерстих і середньошерстних порід завжди виглядала охайно її необхідно регулярно вичісувати за допомогою металевого гребеня з тупими зубцями. Важливо проводити вичісування від голови до хвоста, а зону "коміра" вичісувати в протилежному напрямку.

Шерсть перських кішок найбільше страждає від утворення ковтунів (збитих грудок шерсті). Уникнути цього можна за допомогою стрижки "під лева", але в жарку погоду є ризик зміни забарвлення, тому краще оберігати тварину від палючих сонячних променів.

Короткошерсті кішки не потребують щоденного вичісування. Цю процедуру можна проводити один раз в декілька тижнів. Для очищення їх добре підходять сухі шампуні у вигляді пудри. Також можна використовувати тальк або кукурудзяний крохмаль. Втирання сухого засобу в шкіру допомагає абсорбувати шкірний жир. Видалити залишки можна легко за допомогою гребеня або спеціальної рукавички.

Оновлення шерсті у кішок проходить протягом всього року. Проблем з линькою короткошерстих порід практично не виникає. Але незалежно від її довжини необхідно проводити вичісування. Це стимулює ріст нової шерсті та масажує шкіру.

На відміну від котячої шерсті, шерсть собак відрізняється різноманітністю. Вона може бути тонкою, кучерявою, жорсткої або бути схожою на людську волосину. Тому і  догляд за нею є істотні відмінності. Линька собак відбувається двічі на рік і може бути пов'язана з умовами утримання тварини та з біологічними циклами (після годування потомства).

Інструменти для вичісування

Шерсть тварин регулярно оновлюється. І це пов'язано не тільки зі зміною сезонів, але і з умовами утримання домашнього улюбленця. Господарям цей процес може доставляти масу незручностей, але при правильній організації прибирання можна позбавити себе від шерсті на одязі і домашньому текстилі.

У цей період дуже важливо проводити регулярне вичісування за допомогою спеціальних інструментів, вибір яких залежить від типу шерсті тварин. Сьогодні в зоомагазинах можна знайти:

  1. Металеві гребінці з покриттям з хрому або нікелю. Такі пристосування допомагають підняти підшерсток, що збився.
  2. Щітки з щетини і пуходерки. Використовуються для видалення підшерстка.
  3. Грумінгові петлі.
  4. Щітки-рукавички.
  5. Ковтунорізки та фурмінатори.

Комплексний догляд

У зв'язку з тим, що більшість наших тварин живе в умовах квартир і закритих приміщеннях порушуються природні процеси. Линька може затягнутися на місяці і тривати протягом усього року. Скоротити періоди линьки, і поліпшити стан нової шерсті допоможуть такі прийоми:

  1. Вичісуйте шерсть якомога частіше. Особливо якщо шерсть тварини досить довга з великим підшерстям.
  2. Проаналізуйте раціон вихованця. Сухий корм для собак з високим вмістом жирних кислот Омега захистять шерсть від інтенсивного випадання.
  3. Доповніть раціон вітамінними комплексами. Виробники ветпрепаратів та продукції для тварин випускають спеціальні вітаміни, які піклуються про красу і здоров'я волосистої частини. У їх складі цілий перелік амінокислот, мікроелементи, вітаміни, а також біотин.

Косметика

У догляді за шерстю не обійтися без спеціальної косметики. Це можуть бути різні шампуні, які очищають шкірні покриви і шерсть тварини, кондиціонери та спреї.

Якщо шампуні використовуються тільки для підтримки гігієни, то кондиціонери відновлюють шерсть, знімають статичну електрику, зменшують сухість шкіри і роблять шерсть блискучою. Деякі з них прив'язані до купання і наносяться на вологу шерсть, а потім змиваються. Інші можна наносити самостійно.

Проблеми з зовнішнім виглядом шерсті можуть бути пов'язані з різними дерматологічними і внутрішніми захворюваннями тварини. Тому якщо стан шерсті та інтенсивність її випадіння сильно турбують вас, краще звернутися до ветеринарного лікаря. Він поставить правильний діагноз і призначить лікування.

В інтернет-магазині PetsLike ви завжди зможете знайти корми, косметику, ветпрепарати та аксесуари для кішок і собак. Щоб ваш вихованець завжди був щасливий, а його шерсть сяяла здоров'ям не забувайте про належний догляд та елементарних гігієнічних процедурах.