Засоби по догляду за вухами котів

Засоби по догляду за вухами котів

Турботливі і люблячі господарі знають, як зробити життя пухнастою улюблениці щасливим і повноцінним. Вони стежать за її раціоном, купують сухі корми і відвідують ветеринара в належний час.

У чому полягає догляд за вухами кішки

Незважаючи на охайність кішок, про їх гігієні теж не варто забувати. Не кожна домашня улюблениця може повноцінно очистити свої органи слуху від забруднень і паразитів. Тому ветеринари і фахівці розробили ряд спеціальних засобів, а також методів догляду за вухами тварини.

Якщо ігнорувати догляд за вухами кішки, можна зіткнутися з серйозними проблемами, які негативно впливають на здоров'я і самопочуття вихованця. Хвороби вух можуть розвинутися в результаті:

  • алергій на корм і харчові продукти;
  • уражень кліщами, бактеріями і грибками;
  • механічних пошкоджень;
  • попадання води.

Спеціальні засоби

Чистити вуха кішки можна за допомогою підручних засобів. Для цього використовують теплу воду, ватний тампон або шматочок марлі. Але такого очищення може бути недостатньо, якщо ви готуєте вихованця до виставки або вуха заражені патогенною мікрофлорою. Сучасні гігієнічні засоби не тільки позбавляють вушну раковину від сірки і забруднень, але і дезінфікують їх.

На прилавках магазинів для тварин можна знайти масу засобів, які обіцяють зробити вушка чистими і захистити їх від атаки кліщів і мікробів. Але зловживати ними також не варто Вони можуть негативно вплинути на природний захисний бар'єр шкіри і стати причиною проникнення патогенних мікроорганізмів у вушну раковину.

Лосьйони і краплі

Дані засоби випускаються у формі рідини на основі компонентів хімічного і натурального походження. Вони добре розчиняють сірку і бруд і дозволяють безперешкодно очищати вуха вихованця.

Процедура використання лосьйонів і крапель достатньо проста і з нею може впоратися навіть новачок. Для початку закапайте в кожне вухо по кілька крапель засобу і проведіть легкий масаж. Він не повинен бути болючим або неприємним.

Дозвольте кішці самостійно відрегулювати глибину проникнення кошти і потрясти головою. Так компоненти швидше розподіляться і подіють на сірку і бруд.

Після цього обережно за допомогою ватного тампона приберіть бруд і сірку, які вийшли з вушних каналів і протріть всю внутрішню частину вуха. Якщо кішка не хоче трясти головою, можна скористатися ватною паличкою, але проводити всі маніпуляції слід дуже обережно.

Також зверніть увагу на склад таких засобів. Наявність спирту може негативно вплинути на ніжну шкіру і надмірно висушити її. Це загрожує сверблячкою і алергією.

Вологі серветки

Засоби в форматі вологих серветок дозволяють проводити процедури по очищенню в будь-якому місці і за будь-яких обставин. Вони незамінні в поїздках, в умовах виставок і на прогулянках. Серветки оброблені спеціальними засобами, які легко усувають бруд і забезпечують гігієну вух кота.

Ватні палички

З цими засобами гігієни необхідно бути дуже обережним, щоб не травмувати вухо тварини. Самі палички виробляють із пластику або бамбука, а на кінці щільно намотують ватний тампон просочений спеціальним складом.

Як і вологі серветки, їх зручно брати з собою в дорогу, щоб використовувати в різних ситуаціях.

Привчати чотирилапого друга до процедури чищення вух краще з раннього дитинства. Так він швидко звикне і буде спокійно реагувати на різного роду маніпуляції. Щоб сама процедура пройшла успішно, говоріть зі своїм вихованцем спокійним голосом. Це дасть йому впевненість у тому, що ви не заподієте йому шкоди.

Не забувайте про гігієну вух кота. Це допоможе уникнути серйозних проблем зі здоров'ям домашніх улюбленців і підтримає їх в чистоті.