UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Як доглядати за кішкою після стерилізації

Якщо ви не плануєте займатися розведенням кошенят і хочете себе позбавити від проблем з котячими інстинктами рекомендуємо вдатися до стерилізації. В процесі хірургічної операції у кішки видаляються яєчники і матка, тому вона позбавляється не тільки від небажаної вагітності, але і від мук під час тічки.

У хороших ветеринарних клініках дану операцію проводять під пильним наглядом лікарів. І поки кішка не вийде з наркозу, її додому не відпускають. Але бувають ситуації, коли виникає необхідність забрати кішку після операції.

Що робити, щоб допомогти домашній улюблениці? І як зробити процес реабілітації менш болючим?

Умовно догляд за кішкою після стерилізації можна поділити на два етапи. Перший - післяопераційний і другий - спеціальний.

Післяопераційний догляд

Перед тим як вирушати на операцію, застеліть переноску невеликою ковдрою. Після операції у тварини знизиться температура, тому знадобитися додатково її зігріти.

Вихід з наркозу

Це найскладніший період і щоб все пройшло гладко знадобитися постійний нагляд. Покладіть кішку на підлозі, постеливши під неї теплу підстилку, так як виходячи з наркозу, вона буде дезорієнтована і може впасти. У перші хвилини виходу з наркозу рухи тварини не скоординовані. Кішка може падати і хитатися. Все що може перешкоджати її пересуванню краще прибрати з підлоги.

Очі

Особливість кошачих очей в тому, що під час операції вони відкриті і кішка довго не моргає. Це призводить до пересихання слизової. Щоб допомогти тварині, закапайте їй в очі спеціальний розчин і допоможіть її очам запрацювати.

Спрага і апетит

Слизова рота буде страждати від пересихання. Тому радимо змочувати кішці рот або обережно поїти її за допомогою піпетки. Не дивно, що в першу добу у кішки не буде апетиту. Починати її годувати слід поступово на наступний день. Їжа повинна бути максимально м'якою, швидко засвоюватися і не дратувати шлунково-кишковий тракт. Це може бути, навіть звичайний вологий корм для котів.

Сечовипускання і блювота

У перші години після операції у кішок спостерігається неконтрольоване сечовипускання. Блювота також є нормальним явищем в процесі виходу з наркозу. Подбайте про правильне місце знаходження оперованої тварини.

Спеціальний догляд

Після виходу з наркозу, необхідно спостерігати кішку до зняття швів. Цей період триває від 10 до 14 днів. Кішка буде перебувати в спеціальній попоні, тільки на час обробки швів її необхідно знімати.

До зняття швів важливо всіляко обмежувати активні рухи кішки по квартирі. При першій спробі застрибнути на стіл або диван вона може впасти і навіть зачепитися попоною за перешкоду.

Щоб кішка змогла швидше відновитися подбайте про її правильне і збалансоване харчування. Якщо ніяких протипоказань немає, можна давати сухі корми з високим вмістом мінералів і вітамінів. А після реабілітаційного періоду рекомендуємо годувати свого улюбленця спеціальним кормом для кастрованих та стерилізованих котів.

Також попона може стати перешкодою для гігієнічних процедур, які кішка проводить самостійно шляхом облизування. Якщо вона цього не може зробити самостійно, то скоріше за все попона туга. Якщо немає можливості її послабити очистить статеві органи кішки самостійно ватним диском змоченим у звичайній воді.

Процедура зняття швів проводитися кваліфікованим ветеринаром і ніякої небезпеки не несе. Якщо ніяких ускладнень немає, то через два тижні кішка зможе вести звичайний спосіб життя.

Як бачите стерилізація - це не так небезпечно, як може здатися на перший погляді. Головне в цей час оточити вихованця любов'ю і турботою. А в інтернет-магазині PetsLike ви зможете купити все найнеобхідніше для домашньої улюблениці.

Правила транспортування домашніх тварин
Правила транспортування домашніх тварин
Читати більше
Найкращі корми холістики для кішки
Найкращі корми холістики для кішки
Читати більше
Як вибрати корм для вашого кошеня?
Як вибрати корм для вашого кошеня?
Читати більше