UA RU
(0800) 355 222
Консультація менеджерів
(0800) 355 222 (044) 350 5500 (067) 353 06 00 (Telegram)
Графік роботи
Пн-Пт - з 9 до 20 год
Сб-Нд - з 9 до 18 год
Напишіть нам
[email protected]
Увійти
Новий клієнт? Розпочни тут

Всього:

0 грн

Необхідні вітаміни в раціоні собак

Корисні добавки необхідні не тільки людині, а й домашнім улюбленцям. Адже вони також страждають від несприятливих факторів навколишнього середовища, стресів і потребують постійної підтримки життєвих сил. Часто господарі нехтують цією необхідністю, і це стає причиною погіршення здоров'я вихованця і є причиною частих походів до ветеринара.

Основні вітаміни

Навіть якщо ви годуєте свого улюбленця збалансованими сухими кормами для собак, ви повинні знати, що цього може бути недостатньо для зростаючого організму молодого пса або дорослого собаки, яка щодня активно рухається під час прогулянок.

Як правило, ветеринари призначають псам вітамінно-мінеральні комплекси, які задовольняють усі потреби собаки. Але перед тим як прийняти рішення про прийом вітамінів, обговоримо роль найважливіших в собачому раціоні.

Вітамін А

Вітамін А, він же ретинол поліпшує стан шкіри собаки, добре впливає на кістки і покращує репродуктивну функцію. Даний вітамін міститься в моркві і морській рибі.

Якщо каротин з моркви і зовсім не засвоюється собачим організмом, то морську рибу власники собак часто недолюблюють через велику кількість кісток. Тому оптимальним рішенням тут буде введення в раціон вітаміну А на масляній основі або звичайного риб'ячого жиру.

Вітаміни групи B

Без цих вітамінів нормальний обмін речовин був би неможливим. Їх присутність в організмі в достатній кількості сприятливо впливає на процеси оновлення кров'яних та інших клітин.

Найбільше вітамінів групи В міститься в сирому м'ясі. Але не кожен власник готовий згодовувати сире м'ясо вихованцеві через ризик заразити тварину паразитами.

Вітаміни цієї групи випускаються на основі пивних дріжджів, які рекомендується вводити в раціон собаки. У процесі росту цуценятам необхідна фолієва кислота, вона ж вітамін В 9. Його можна отримати з злакових каш, овочів і сиру. Але якщо з якихось причин собака недоотримує корисних речовин з їжі їх необхідно давати у вигляді вітамінів.

Зазвичай вітаміни групи В випускаються цілим комплексом і одна таблетка може забезпечити добову потребу в цих речовинах.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Вітамін С в першу чергу відповідає за імунітет вихованця. У зв'язку з тим, що собака практично не отримує аскорбінову кислоту з продуктів, тому що не їсть сирих овочів і фруктів. В процесі термічної обробки він і зовсім руйнується.

Ознаками С-авітамінозу є апатія, млявість і поганий апетит. І якщо ви не можете нагодувати собаку овочами і фруктами, давайте їй сиру печінку і вітамін С у вигляді таблеток.

Вітамін D

Цей вітамін відповідає за рівень імунітету і регулює обмін фосфору і кальцію в собачому організмі. У разі нестачі, у цуценяти в ранньому віці може розвинутися рахіт, а дорослі собаки страждають остеопорозом. Вітамін D міститься в риб'ячому жирі, твердому і кисломолочному сирах.

Також він виробляється в собачому організмі під впливом сонячних променів. Але з ними варто бути обережним в жарку пору, так як собака може отримати сонячний удар.

Вітамін Е

Це найпотужніший антиоксидант, відсутність якого негативно впливає на репродуктивну функцію і тонус м'язів. Нестача вітаміну Е є рідкістю у ветеринарній практиці, але для підтримки його на належному рівні в раціоні повинні бути злакові культури, яйця і рослинна олія.

Вітамін К

Нестача цього вітаміну в організмі собаки може привести до захворювань печінки і кишечника. Основну дозу цієї речовини цуценята отримують з молоком матері в період активного росту. Ветеринарні лікарі при його нестачі призначають медикаментозне лікування комплексними препаратами.

Витамін PP

Цей вітамін називають нікотиновою кислотою і при його недоліку у собаки починаються проблеми із зовнішнім виглядом вовни і розвиваються дерматити. Також його нестача може привести до захворювань ЦНС і діареї. Якщо вчасно не усунути його недолік, це призведе до виснаження організму собаки.

Вибираємо вітаміни для собаки

Ризик авітамінозу у собак при правильно підібраному збалансованому харчуванні виникає дуже рідко. Але якщо ви годуєте вихованця тільки натуральною їжею в раціон знадобитися введення вітамінно-мінеральних комплексів.

Звертайте увагу на поведінку вихованця. Якщо він почав гризти неїстівні предмети або його шерсть виглядає тьмяною і сухою на дотик, а очі страждають підвищеною сльозоточивістю, зверніться до ветеринара. Тільки він виявить причини і призначить необхідний вітамінно-мінеральний комплекс для вихованця.

Гіпоалергенні кішки
Гіпоалергенні кішки
Читати більше
Чим і як годувати цуценя
Чим і як годувати цуценя
Читати більше
Породи великих собак
Породи великих собак
Читати більше