Чи потрібно міняти раціон харчування кішки після стерилізації?

Чи потрібно міняти раціон харчування кішки після стерилізації?

У порівнянні з іншими домашніми тваринами, кішки мають підвищену репродуктивну функцію. Вже з піврічного віку вони можуть запліднюватись і народжувати, при чому триває це до останніх днів життя. Така регулярна здатність до потомства стає справжньою проблемою для власників, тому велика частина зважуються на стерилізацію домашнього улюбленця. Така операція є надзвичайно стресовою для тварини, імунна система слабшає і кішка стає більш схильною до різних захворювань. Аби цього не сталось, потрібно уважно стежити за її станом: скільки їсть, п’є та як ходить в туалет.

Багато власників чотирилапих вихованців стикаються з ситуацією, коли стерилізована кішка сильно поправляється. Відбувається це через уповільнений обмін речовин, зайвий жир та вуглеводи відкладаються підшкірній клітковині. Ожиріння у тварин, як і в людей, викликає значне погіршення здоров’я, оскільки підвищується навантаження на серце, печінку та інші органи. Для того, щоб уникнути таких процесів, потрібно запровадити для неї спеціальне дієтичне харчування. В продажу є спеціальні корми для стерилізованих кішок, які розраховані на стерилізованих тварин. Їхній склад передбачає зниження добової норми енергії і направлений на збалансоване харчування.

Окрім того, такі корми містять спеціальні добавки для профілактики сечокам’яної хвороби, оскільки у стерилізованих кішок зростає ризик її появи.  Варто також стежити за тим, аби тварина не переїдала. Не потрібно постійно докладати їжу в миску, а годувати улюбленицю визначене число разів на день. Нормальна вага кішка складає близько 4 кг, якщо ж цей показник в 2-3 рази більший, отже варто зменшити порції або кількість прийомів їжі.