Чим не можна годувати кішку

Чим не можна годувати кішку

Коти - це найвибагливіші домашні вихованці. Вони можуть відмовлятися навіть від вишуканої їжі і не їсти годинами, поки господар не запропонує щось краще того, що було покладено в миску раніше. Але є і такі продукти, які протипоказані братам нашим меншим. Абсолютно всім котам не можна давати сиру їжу. Багато господарів, особливо це стосується людей, які живуть в приватних будинках, регулярно підгодовують своїх улюбленців потрохами з домашньої птиці або риби. Але такого категорично не можна робити.

Справа в тому, що звичне «а чого продукту пропадати?» може закінчитися для тваринного вельми плачевно. Гельмінти, розлад, жахливе самопочуття - це далеко не все, що чекає кішку після сирих ласощів. Є цілий рейтинг їжі, яка не буде благотворно впливати на організм кішки.

Ваш кіт явно буде не радий цій їжі

Людина, що економить на домашній тваринці і не купує елітні корми для кішок преміум і суперпреміум класу, звикла підгодовувати вихованця з власного столу. Таким господарям важливо знати, що продукти харчування, які нормально переварює людський організм можуть виявитися шкідливими для котячого. Так, краще обмежити подачу коту таких продуктів, як:

  • Смажена їжа. Її часте вживання може стати причиною розладу травної системи у котика. Оскільки зазвичай тварин годують рибою та м'ясом, краще замінити їх на корми, що містять необхідні вітаміни. Така продукція містить м'ясо птиці, сільськогосподарських ссавців, а також річкової та морської риби.
  • Страви з усілякими спеціями. Вони часто є родзинками на святкових столах, але для представника роду котячих такі ласощі можуть стати отрутою. Мало того, що кіт і зовсім може не доторкнутися до настільки пряного частування, він може ще й серйозно захворіти. Все просто: є трави, корисні для тварин, а є ті, які викликають у них алергічні реакції. Добре, що існує гіпоалергенний корм для кішок, який посприяє нормалізації травних процесів після прояву алергічної реакції на їжу.
  • Все, що містить кістки. Особливо це стосується річкової риби та свійської птиці, але інші м'ясні продукти також можуть нашкодити вашому улюбленцю. Навіть в простому фарші іноді трапляються частинки кісток, якими тварина може вдавитися.

Важливо простежити за здоров'ям кота, який переніс операцію, так, наприклад, є спеціальний корм для кастрованих котів, що допомагає тваринам переносити тяжкості післяопераційного періоду.

Що не можна давати вагітним кішкам?

В цьому випадку знову має спрацювати правило: не давати тварині їжу із загального столу. Особливо важливо: не можна годувати вагітну кішку магазинною ковбасою, а також продукцією, що містить різні шкідливі хімічні речовини і генномодифіковані організми (до речі, ковбаси можуть складатися як з одного, так і з іншого).

Краще обмежити кількість уживаного кішкою молока. Їй і так, м'яко кажучи, буде несолодко, а під час вагітності може посилитися непереносимість лактози. Ви можете замінити молочні продукти кисломолочними. Уважно стежте за тим, чим збирається поласувати тваринка - тоді і кішка, і її потомство будуть здоровими.

Літніх кішок краще не годувати цими продуктами

На жаль, кішки швидко старіють. Десятиліття для людини (особливо в юному віці) здається не таким вже й великим відрізком часу, а ось до кішки в її 10 приходить старість. Зазвичай це проявляється в тому, що вихованці стають малорухомими, рідко граються зі своїми господарями. У них кришаться і випадають зуби. У зв'язку з усім цим виробники включають до складу розроблених ними кормів необхідні вітаміни. Існує лікувальний корм для кішок, а також різна дієтична продукція.

У зв'язку з ламкими зубками, кішці краще не давати тверду їжу. Підійде натуральний корм для кішок преміум-класу у вигляді консервованих продуктів рослинного і тваринного походження, а також - паштети.

Слід ретельно вибирати їжу для котів та кішок, а також стежити за тим, чим ваших хвостатих улюбленців пригощають гості вашого будинку. Якість підібраного раціону гарантує вам здоров'я домашнього улюбленця.