Як привчити кішку до лотка - основні правила

Як привчити кішку до лотка - основні правила

Кішки з раннього дитинства вчаться правил поведінки у матері. Кішка-мати знайомить кошенят не тільки з навколишнім світом, а й з елементарними правилами гігієни. Одним зі складових котячого етикету є похід на лоток.

Але приносячи в будинок кошеня господарі стикаються з тим, що здавалося б породиста та охайна тварина не хоче ходити на лоток, а справляє нужду в недозволеному місці.

Загальні рекомендації

Кішки від природи дуже охайні і якщо трапляється факт справляння нужди не на лоток, слід набратися терпіння і розібратися що є причиною такої поведінки.

Починати привчання необхідно з першого дня появи пухнастого друга в будинку. І категорично не рекомендується проявляти в цьому процесі насильство, адже це може позначитися негативно на психіці кішки. Якщо ви вважаєте, що тикання носом в калюжу допоможе швидко вирішити проблему, то тільки порушите довірливі відносини з домашнім улюбленцем.

Часто "несанкціонований туалет" пов'язаний зі зміною умов. Новий будинок, незнайомі люди та інші обставини, що змінилися можуть вплинути на поведінку кота. Тільки терпіння, розуміння і любов до тварини допоможуть виправити ситуацію в короткі терміни.

Процес привчання

Привчити до лотка маленьке кошеня зазвичай простіше, ніж дорослу кішку. Але там і там є свої труднощі і тільки терплячий і люблячий господар зможе впоратися з ними.

  1. Після того, як новий член родини з'явився в будинку, обмежте його пересування. Відведіть йому одну кімнату, де буде знаходитися все найнеобхідніше - миски з сухим кормом і водою, кігтеточка, лоток і затишне місце для відпочинку.
  2. Періодично ставте кошеня на лоток, даючи йому можливість познайомитися з місцем для туалету. Особливо це актуально робити після їжі і сну.
  3. Спостерігайте за вихованцем і як тільки він почне робити загрібаючі рухи або шукати місце для туалету, посадіть його на лоток.
  4. Після того, як "туалетна процедура" пройшла успішно, погладьте і похваліть тварину. Це допоможе йому зрозуміти, що все зроблено правильно.
  5. Якщо ви не змогли встежити і кошеня сходило в туалет в недозволеному місці, приберіть калюжу за допомогою газети і покладіть її шматочок в лоток. Це допоможе йому швидше зорієнтуватися.

Чому привчити не виходить

Якщо ви все робите правильно, а кішка обходить лоток, можливо їй не подобається наповнювач. Ще однією причиною такого поводження може бути неправильно вибране місце розміщення лотка.

Для початку перемістіть лоток в затишне місце, щоб кішка відчувала себе в цілковитій безпеці під час походу в туалет. Якщо це місце знаходиться в санвузлі, придивіться чи немає поруч шуму від вентиляції або постійно падаючих предметів з полиці.

Потім спробуйте змінити наповнювач. Є тварини, яким категорично не подобаються сучасні сілікагелеві наповнювачі. Якщо ви взяли тварину з вулиці або притулку, віддайте перевагу мінеральній основі.

Наповнювачі для туалету - Гранульований деревний наповнювач Princess Гранульований деревний наповнювач
100 грн
Код товару: 330010
Товару немає в наявності

Причиною ігнорування лотка можуть стати і психологічні проблеми у тварини. Іноді хвороби сечостатевої системи або гормональні збої можуть вплинути на поведінку дорослої тварини. Але діагностувати хворобу може тільки ветеринар, який і призначить правильне лікування.

Причиною появи калюж в недозволених місцях є і природне бажання тварини заявити протилежній статі про свою присутність. Так кішка інформує вас про швидке настання тічки, а кіт про свої статеві бажання. Справитися з цим допоможуть стерилізація або кастрація, які проводяться в ветеринарних клініках. Можна спробувати притупити статевий голод за допомогою гормональних препаратів.

Найголовніше в процесі привчання до лотка - терпіння. Ні в якому разі не проявляйте агресію і не бийте тварину. А в інтернет-магазині PetsLike ви знайдете найякісніші і корисні корми, аксесуари і ласощі для кожного пухнастого члена сім'ї.