Яким кормом годувати вагітну кішку і кішку, яка годує груддю?

Яким кормом годувати вагітну кішку і кішку, яка годує груддю?

Яким кормом годувати вагітну кішку і кішку, яка годує?

Період вагітності кішки, це чудовий і трепетний час, коли власники майбутньої мами з нетерпінням очікують появи маленьких пухнастих клубочків. У цей час кожен господар замислюється про те, як створити умови, щоб кішка була здорова, і всі кошенята розвивалися правильно.

Перше на що потрібно звернути увагу – це раціон вагітної кішки. Кішки при надії потребують більш калорійного харчування, з великою кількістю поживних речовин, мінералів і вітамінів.

Як правильно годувати кішку під час вагітності?

І ось назріває питання: "Яким кормом годувати вагітну кішку?". Ветеринари рекомендують максимально забезпечити тварину вітамінами і мінералами під час вагітності та годування молоком. Щоб це зробити, можна купити спеціальний корм для вагітних і годуючих кішок.

 

На даний момент на ринку зоотоварів достатньо кормів, які призначені саме для вагітних вихованців. Наприклад: Royal Canin Mother & Babycat, Fitmin Cat For Life Kitten, Eminent Kitten.

Якщо ви вирішили ввести в харчування вагітної кішки новий спеціальний корм, то варто постаратися зробити це максимально поступово і неквапливо. Різко змінювати звички харчування тварини не варто, це може призвести до відмови від нового корму і до проблем з розвитком кошенят.

Правила введення нового корму приблизно такі: якщо ви годували кішку сухим кормом, то потроху потрібно додавати новий корм до старого, поступово зменшуючи кількість старого, у підсумку ви повністю перейдете на сухий корм для вагітних кішок.

Якщо ваша кішка була на змішаному харчуванні, їла і сухий корм, і вологий, то можна так само ввести новий сухий корм, а звичайні паучі замінити на вологий корм для кошенят, такі корми містять всі необхідні мікроелементи для правильного розвитку плодів.

Якщо кішка була на натуральному харчуванні, то досить важко буде замінити звичний раціон на сухий корм, тому можна додати максимум спеціальних вітамінно-мінеральних добавок у їжу кішки, а також стежити за тим, щоб у харчуванні було все необхідне, і не було шкідливих для кішок продуктів.

Обов'язкові компоненти в харчуванні вагітної кішки:

  • основа раціону – білки тваринного походження;
  • жири і жирні кислоти, для правильного функціонування всіх систем організму майбутньої мами і кошенят;
  • помірна кількість вуглеводів. Потрібно контролювати кількість зернових і вуглеводовмісних інгредієнтів у харчуванні, оскільки вони можуть призвести до набору зайвої ваги і гіршого розвитку плодів. Джерелами вуглеводів мають бути злаки, фрукти та овочі;
  • достатня кількість мінералів, вітамінів і пробіотиків

Чим не можна годувати вагітну кішку?

У раціоні кішки не повинно бути:

  • солодощів;
  • копченого, солоного та ковбасних виробів;
  • цільного молока. Всупереч поширеній думці, молоко для кішок досить згубне, лактоза погано засвоюється організмом дорослої кішки, тому краще застосовувати кисломолочні продукти;
  • сирої риби та м'яса. Сирі продукти можуть містити паразитів, тому від вживання необроблених продуктів під час вагітності краще утриматися

Норми годування вагітної вихованки

На перших двох тижнях вагітності цілком можна зберегти стандартне дворазове харчування, але трохи збільшити порцію, якщо цього вимагає вихованець. Починаючи з кінця третього тижня, варто перейти на триразове годування і збільшити трохи порцію.

Якщо майбутня мама вимагає більше їжі, то можна перейти на чотири-, п'яти- і навіть шестиразове харчування, але невеликими порціями. Це забезпечить здоров'я травлення, ситість кішки і відсутність зайвого набору ваги.

З кожним новим тижнем кішка потребуватиме більшої кількості енергії та поживних речовин, тому приблизно на десять відсотків, щотижня потрібно збільшувати порції при годуванні. Слідкуйте за тим, щоб у кішки був постійний доступ до джерела чистої та свіжої води.

Контролюйте вагу вашої вихованки, вона не повинна бути худою, але й різко округлитися теж не повинна. Однак деяку зайву вагу кішка все ж набере під час вагітності, це природний процес, який забезпечує кішці енергію на процес пологів і перші дні лактації. Потім зайві грами зникнуть з природних причин.

Годування кішки після пологів

Коли настане довгоочікуваний момент і у вашій родині з'являться нові пухнасті члени сім'ї, за харчуванням кішки все ще потрібен буде пильний контроль. Це пов'язано з тим, що вона буде годувати своє потомство молоком. Для вироблення молока, кішечці потрібно багато енергії та поживних речовин, тому зберегти годування за тим же планом, як і під час вагітності залишається актуальним.

Висновки

Наші вагітні вихованки потребують особливого догляду і, як ніколи, збалансованого харчування. Для того щоб потомство і ваша улюблениця були здоровими і розвивалися правильно, необхідно забезпечити їм правильний і комплексний раціон. Виробники готових кормів вже подбали про всі потреби вашої вагітної улюблениці, тому замовляти спеціальний корм для вагітних кішок і кішок, які годують, чудовий вибір для люблячого господаря.