Собака не їсть: що робити?

Собака не їсть: що робити?

Господарі чотириногих друзів часто стикаються з ситуацією, коли собака відмовляється навіть від самої смачної їжі. На тлі цього виникає питання чому чотирилапий друг не їсть і що робити в даній ситуації.

Насправді проблеми з апетитом можуть бути викликані цілим рядом причин. Це і звичайний розлад шлунка і різні захворювання органів і систем. Причинами можуть бути як фізіологічні проблеми, так і психологічні порушення.

Фізіологічні причини

У більшості випадків собака відмовляється від прийому їжі через розлади шлунково-кишкового тракту, травми ротової порожнини або проблеми із зубами. Але перед тим, як робити висновки і підбирати собаці спеціальний раціон, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринаром.

Собака не їсть

Розлади травлення

Різного роду харчові отруєння підстерігають не тільки собак, які люблять гуляти без нагляду у дворі, а й домашніх тварин. Несвіжі або неякісні корми можуть привести до отруєння і кишкової непрохідності. У таких випадках радимо не зволікати і звернутися до лікаря, інакше неминуче зневоднення і навіть загибель тварини.

Глисти

Зараження паразитами - одна з поширених причин відсутності апетиту. Крім цього симптому у собаки буде роздутий живіт і млявість. Таку тварину необхідно негайно показати ветеринару.

Ослаблений імунітет і проблеми зі здоров'ям

Поганий апетит може бути пов'язаний з гормональними розладами, серцевими хворобами або захворюваннями дихальної системи. Тому важливо вчасно показувати тварину лікареві, який допоможе виявити хворобу на ранніх стадіях і призначить лікування.

Психологічні причини

Вихованці часто відмовляються від їжі через психологічні травми, стреси та депресії. Ці проблеми можуть бути пов'язані з різними захворюваннями, а можуть бути результатами психологічних травм.

Собака не харчується

Тривожність

Тривожний стан - це найчастіша причина поганого апетиту. Це може бути пов'язано розлукою з колишніми господарями або у сук з потомством. Деякі породи собак можуть злякатися гучних звуків - салюту, пострілу та ін. Звичайно такий стан стабілізується через деякий час і особливої ​​небезпеки для тварини не несе.

Депресія

Через депресію собака теж може відмовитися від їжі. Стан характеризується пригніченістю і поганим настроем. Важливо дізнатися, що саме стало причиною депресії, але зазвичай це пов'язано з розлукою з господарями або зміною місця проживання. Зазвичай тварина самостійно виходить з такого стану, але якщо він триває занадто довго, зверніться до ветеринарного лікаря.

Статева пасивність

Всі тварини мають потребу в продовженні свого роду. І якщо пес довго не реалізовував цей інстинкт, у нього можуть початися проблеми зі здоров'ям. А на тлі їх відмова від їжі - нормальний стан. Зазвичай все проходить після статевого акту.

Собака

Що робити?

Перед тим як звертатися до ветеринара, можна спробувати самостійно діагностувати причину відмови від їжі. Робити це потрібно тільки в тому випадку, якщо загальний стан собаки не викликає сильного занепокоєння.

  1. Поспостерігайте за поведінку домашнього улюбленця. Можливо апетит з'явитися через кілька годин.
  2. Підігрійте їжу.
  3. Дайте собаці зголодніти. Не годуйте її протягом 12 годин і ймовірно вона перестане вередувати.
  4. Не забувайте стежити за тим, щоб в мисці була свіжа вода.

Найчастіше відмова від їжі пов'язана з тим, що собака з'їв що-небудь на вулиці під час прогулянки. Якщо це звичайний розлад шлунка, то симптоми швидко проходять і собака знову радіє черговій порції натурального корму. Також рекомендуємо статтю: Як підняти апетит у собаки.

Ретривер

Але якщо відмова від їжі триває занадто довго і супроводжується такими симптомами як лихоманка, діарея або запор, то краще звернутися до лікаря. Досвідчений фахівець виявить причину і призначить правильне лікування.

Будьте уважні до свого вихованця завжди і тоді відмова від їжі не буде викликати нерозуміння і серйозного занепокоєння. А в інтернет-магазині PetsLike ви знайдете корми преміум-класу, вітаміни і добавки та ласощі для улюбленого чотирилапого друга.